NOVEMBER 2nd
BLOG - HOME BIO FOTKY VIDEO KONCERTY HUDBA OBCHOD TISK ODKAZY KONTAKT
 
BIO

NOVEMBER 2ND SE PO PAUZE VRACÍ S DIVOČEJŠÍM ZVUKEM

Česká kytarová kapela November 2nd o sobě dává po pauze vědět novým hudebním materiálem a koncerty. Skupina kolem zpěvačky a kytaristky Alexandry Langošové před časem vypustila do světa skladbu a videoklip Love Me or Leave Me (TX, TN) . Na ni navazuje singl I Feel Love, který muzikanti zvukově vybrousili společně s americkým zvukovým inženýrem Johnem Nettim (Rival Sons, Buddy Guy, Sturgill Simpson…).

November 2nd se po přestávce zároveň vrací k původnímu nástrojovému obsazení z období prvního alba. S tím rezonuje i návrat ke kapelovým rockovějším kytarovým kořenům. „Během těch let nám samozřejmě hudba chyběla. Začali jsme se scházet ve zkušebně nebo u nás doma už loni v létě. Jen tak jsme jamovali a vůbec jsme se neomezovali žádným stylem. Pouze jsme si řekli, že bychom chtěli znít jako nějaká nová kapela, která by se nám všem po prvním poslechu líbila,“ říká zpěvačka Saša Langošová. Kromě ní v kapele hrají kytaristé Roman Helcl a David Babka, baskytarista Jakub Vejnar a bubeník Petr Ptáček.
 
Biografie:
November 2nd vznikli koncem 90. let v Hranicích a za sebou mají úspěšné koncerty po Evropě a USA. Předskakovali takovým hvězdám jako jsou Alanis Morissette, Suzanne Vega, Spin Doctors, Bryan Adams nebo David Gahan. Skvěle se uvedli už svým debutem Midnight Desert, za který byli nominováni na cenu APH Anděl v kategorii „Objev roku“ a zvítězili v Anketě Žebřík časopisu Report. Druhé album Little Miss Behavin' & the Troublemakers si vysloužilo nominace v rámci výročních cen televizní stanice Óčko v kategoriích „Nejlepší domácí zpěvačka“ a „Nejlepší domácí pop“. Zatím s posledním albem Night Walk with Me kapele pomáhala slavná písničkářka Suzanne Vega. Finální mix měl na její doporučení na starost Tchad Blake. Zkušený producent a několikanásobný držitel ocenění Grammy je podepsaný pod nejlepšími alby Paula McCartneyho, Black Keys, Petera Gabriela, Sheryl Crow, Pearl Jam či Toma Waitse.
 
BLOG - HOME BIO FOTKY VIDEO KONCERTY HUDBA OBCHOD TISK ODKAZY KONTAKT